Amaranth ehk Purpurpuu on 40-50m kõrgune vihmametsa puu.
Vahetult pärast puu langetamist on puit helepruun, mis mõne minuti pärast värvub erepurpurseks. Pikaaegsel säilitamisel päikese käes muutub puit aegamisi tumepruuniks kuni šokolaadipurpurseks. Pealmise kihi eemaldamisel tuleb nähtavale esialgne värvus. Puit on väga tugev ja vastupidav , ebahariliku värvi ja iluga. Purpurpuu puitu peetakse kogu maailmas üheks kõige erilisemaks ebahariliku sügavpurpurse värvi tõttu. Maailmaturule jõuab ainult väike kogus purpurpuu puitu, sest looduses on ta muutunud haruldaseks.

 Must tamm on harilik tammepuu, mis on lebanud jõemudas vähemalt 300 aastat. Musta värvi on puit omandanud vees sisalduva raua tõttu. Materjalina ei ole tumedamat looduslikku puitu. Kilogrammi hinda omades on tegemist ka ühe kalleimaga. Tegemist on ühe äärmiselt põneva ja eksklusiivse materjaliga, mis on siin oma lugudega kaugest minevikust. PuudWoodi mustast tammest mansetinööbid on olnud kunagi kaevurakked mis ca 250 aastat kaevupõhjas olnud, siis sealt välja tõstetud ja umbes 40 aastat ühe talu pööningul oma õiget aega oodanud.

Karjala kask ehk Maarjakask on arukase haruldane teisend: Maarjakask on ainus puu meie looduses, mille hinda arvestatakse mitte tihumeetrite vaid kilogrammidega. Kuna tema puit on nii kallihinnaline, on teda Eestis hakatud kasvatama peamiselt istandikes.